Создание луга для фабрики по производству красителей для ежей

Hiidvärviku peenra rajamine

1. Kindlasti on su aias mõni mõttetu nurk, kus midagi muud ei kasva, peale seente 🙂 Sobib varjuline koht — marjapõõsaalune, maja põhjakülg, ka köögiviljapeenar, sest seda kastetakse pidevalt ning köögiviljad kasvavad suureks, andes varju.

2. Kata peenar papiga

3. Lisa kiht ajalehte või jõupaberit, et umbrohi läbi ei tuleks. Vähem rohimist=rohkem lõbusat elu 🙂

  • 4. Kasta, et ajalehed putku ei paneks.

5. Vala kiht põhupelletit. Seda kasutatakse loomakasvatuses, kuid on väga hea ka seente kasvatamiseks. Saab mycoland.ee e-poest: https://mycoland.ee/toode/pohupellet-15kg/. Ühest kotist pelletist saab 2,5m2 peenart.

6. Kasta. Oota. Põhupellet paisub ajaga kuni 3 korda.

7. Hoia mütseeli mõned tunnid soojas ning ava kott esmakordselt. Mütseeli saab siit: https://mycoland.ee/toode/hiidvarviku-mutseel/Ühest kotist mütseelist jagub 5m2 peenrale.

8. Puista puhaste kinnastega õhuke kiht mütseeli pelletile.

9. Lisa uus kiht pelletit. Kasta.

Hiidvärvik hakkab peenart läbi kasvatama ning teeb seda sooja ilmaga. Samuti on vaja niiskust. Kasta, aga ära üle kasta. Esimene saak võib tulla ka aasta pärast. Aga kui tuleb, siis on vaja vaid lisada värsket saepuru, põhupelletit või põhku, ühesõnaga — seenele uut toitu. Mütseeli enam lisada ei ole vaja. Hiidvärvik lõhnab värskelt veidi nagu kumm, aga küpsetades lõhn kaob. Tekstuur on tal mõnus õrn ning võib kasutada toiduks nagu teisi metsaseeni — kastmetes, pirukates, pitsadel või lihtsalt võiga praadides. Nämm!

Корзина
Корзина0
В корзине нет никаких продуктов!
Продолжить покупки